Nagrano wiosną 1968 w studiu Abbey Road w Londynie, za wyjątkiem Remember A Day, która pochodzi z sesji The Piper At The Gates Of Dawn, utwór Jugband Blues zarejestrowano w listopadzie 1967, także w Abbey Road.

Let There Be More Light (Waters) (5:32)
Remember A Day (Wright) (4:27)
Set The Controls For The Heart Of The Sun (Waters) (5:23)
Corporal Clegg (Waters) (4:07)
A Saucerful Of Secrets (Mason, Gilmour, Waters, Wright) (11:52)
See-Saw (Wright) (4:30)
Jugband Blues (Barrett) (2:57)


Muzycy:
Syd Barret - gitara, śpiew
Roger Waters - gitara basowa, śpiew
Richard Wright - instrumenty klawiszowe, śpiew
Nick Mason - perkusja, instrumenty klawiszowe
David Gilmour - śpiew, gitara
Orkiestra dęta Armii Zbawienia w Londynie


Realizacja: brak informacji
Produkcja: Norman Smith

Pomimo że w składzie zespołu widnieje jeszcze Barret, to podczas tej rzeczywistej sesji Saucerful Of Secrets już go nie było. Pozostali muzycy świadomie zrezygnowali z metod pracy Barreta, a więc zaczęli się starannie przygotowywać do spotkań w studiu, pozbawiając je atmosfery chaosu i spontaniczności. Muzycy doszli do wniosku, że nie bardzo potrafią tworzyć zwykłe piosenki.
I słusznie. Bo zawsze najsilniejszą stroną Pink Floyd była niesamowita inwencja brzmieniowa oraz umiejętność operowania nastrojem. Z najprostszego riffu potrafią stworzyć fascynującą opowieść muzyczną, wypełnioną aurą tajemniczości. Taka właśnie jest płyta Saucerful Of Secrets. Nie jest może wielkim dokonaniem, patrząc z punktu widzenia dzisiejszego słuchacza znającego już The Wall czy Dark Side Of The Moon. Lecz z punktu widzenia tamtych lat jest to dzieło. I to wielkie dzieło.