To właściwie nie jest tajemnicze, ale: gdy zostawi się włączoną płytę The Division Bell, po pewnym czasie po zakończeniu High Hopes słychać rozmowę telefoniczną:

Głos: Hello
Głos dziecka: yes
Głos: Is that you Charlie?
Głos dziecka: Yes
Głos: Hello Charlie
Głos dziecka: Yes
Telefon się rozłącza i słychać Głos: Great

To właściwie coś w rodzaju żartu; Głosem jest menedżer zespołu, Steve O'Rorke, a chłopcem o imieniu Charlie - czteroletni synek Polly Samson...

 

Inne ciekawostki Gdy powiększy się okładkę The Division Bell, to na metalowych głowach widoczne są tajemnicze znaki. Podobno są to zakodowane informacje dotyczące skarbu ukrytego niedaleko Ely w Wielkiej Brytanii. Te informacje zostały puszczone w Internecie, na grupie alt.music.pink-floyd, przez niejakiego Publiusa, a w rzeczywistości - Davida Gilmoura. Ciekawe, zwłaszcza że na koncertach Pink Floyd wyświetlane jest czasem wyrażenie "Publius Enigma"...

 

Chodzą słuchy (nie jest to informacja niczym potwierdzona), że słowo "Ummagumma" znaczyło w studenckim żargonie z lat '60 tyle co stosunek płciowy.

 

Album "Dark Side Of The Moon" ustanowił rekord w przebywaniu na amerykańskiej liście bestsellerów "Billboardu" - 741 tygodni z rzędu.

 

Według legendy to właśnie w koszulce z napisem "I Hate Pink Floyd" ("Nienawidzę Pink Floyd") paradował na początku kariery wokalista punkowego Sex Pistols Johnny Rotten.

 

Zespół Pink Floyd od początku swej kariery do dziś sprzedał ok. 200 milionów albumów. Jest to przytłaczająca ilość.